O mně

 

Moje vášeň pro malování se zrodila již v dětství. Od té doby, kdy jsem poprvé jako malá holčička držela pastelku v ruce, jsem už vlastně nikdy nepřestala malovat :-) 

V roce 2009 jsem si splnila sen a otevřela vlastní Pavliš galerii a výtvarné centrum v centru Prahy (Křižíkova 113, Karlín), které jsem provozovala až do roku 2022, kdy jsem provoz ukončila vzhledem ke složité covidové situaci a dlouhým lockdownům. Mým ateliérem prošlo přes 1.000 studentů (děti i dospělí), se kterými jsem v roli lektorky kresby a malby sdílela svou vášeň pro kouzelný svět výtvarného umění. Úspěšně jsem připravovala děti na umělecké školy a z většiny dospělých kurzistů se stali moji dlouholetí přátelé. Bylo to pro mně krásné a hluboce naplňující období. 

Moje umělecká cesta však pokračuje i po uzavření galerie a stále poskytuji radost a inspiraci prostřednictvím svých děl.

Věnuji se hlavně olejomalbě - klasické i technice suchého štětce. Ale nejen to, od roku 2016 se specializuji i na unikátní formu akvarelové malby na pravém hedvábí. 

Pro své obrazy vybírám témata, která jsou pro mě plná silných příběhů. Lidské tváře a jejich emoce jsou pro mě neustálým zdrojem inspirace, kterou nacházím všude okolo. Také se hodně obracím sama do sebe, do vlastního nitra. V obrazové kolekci Mystic moments používám prvky surrealismu a symoblismu. Zachycuji v nich své sny, představy, pocity a myšlenky. Obrazy jsou plné mystiky, hlubokého duchovního poselství a barevné intenzity. 

 

Vystavovala jsem na mnoha místech v Praze a ČR a moje obrazy zdobí soukromé sbírky nejen v ČR, ale i v zahraničí (Evropa, Turecko, Rusko, Argentina, Bali). 

Na zakázku jsem malovala můj zatím největší obraz “Splněný sen pana Horkého”, který sloužil jako hlavní exponát v Muzeu Lásky (Vejvodova 6, Praha).

Videa pro vás

Přepravila jsem pro vás i několik videotipů. Snad pro vás budou užitečné:

s láskou, vaše Pavlína Pavliš

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

Kontaktujte nás

Adresa, obec

mail@com

+420 987 654 321